[3137]
184685

Zmaga nad Bayernom terjala davek: Borussia Mönchengladbach več tednov brez Weigla

20. 2. 2023, 16.00

Borussia Mönchengladbach je v soboto Bayernu zadala šele drugi poraz v letošnji sezoni. Vseeno pa tudi sama obračuna ni zapustila brez posledic. Hudo poškodbo je namreč staknil ključen člen njene vezne linije Julian Weigl.

Nekdanji nemški reprezentant je tekmo proti aktualnim prvakom Bundeslige končal predčasno. Potem ko teden prej zaradi prevelikega števila rumenih kartonov ni zaigral proti Herthi, pa se ni naigral niti proti Bayernu, potem ko mu je v 56. minuti v neposrednem duelu z Leroyem Sanejem obrnilo gleženj.

Dodatni pregledi po zmagi njegove ekipe s 3:2 pa so pokazali, da je celo strgal eno ligamente v gležnju, kar pomeni, da Borussia Mönchengladbach na njegove usluge ne bo mogla računati več tednov. Za četo Daniela Farkeja je Weigl v letošnji izvedbi Bundeslige sicer od prve minute začel na 14 tekmah, njegova najverjetnejša zamenjava na sredini igrišča pa bo Manu Kuadio Kone.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več