V štajerski prestolnici je športna debata številka ena še vedno vrnitev Zlatka Zahoviča in Darka Milaniča v NK Maribor. Tvorca največjih uspehov vijoličastih sta vnovič v Ljudskem vrtu, njuna naloga pa bo izjemno zahtevna.
Milanič je na ponedeljkovi tiskovni konferenci razkril, da se glede vrnitve na mariborsko klop ni posebej obotavljal. “Zavedam se, kaj je potrebno narediti. Skupaj s športnim direktorjem, igralci, navijači in tudi s svojimi sodelavci želim narediti zgodbo, v kateri bomo uživali. Jasno je, da nas čaka veliko dela.”
Zahovič je Milaničev prihod komentiral z naslednjimi besedami: “Mislim, da mi ni treba posebej predstavljati enega izmed najtrofejnejših trenerjev v slovenskem prostoru. Izbrali smo ga po kriterijih, kot so strokovnost, pripadnost, delavnost, profesionalnost in pripravljenost žrtvovati se za klub. Vse to smo dobili v eni osebi.”
Novi-stari športni direktor Mariborčanov je priznal, da je delovanje v matičnem okolju še posebej zahtevno, sploh, ker mesto ob Dravi diha za klub. “Utrip mesta je opazen predvsem s številnimi telefonskimi klici, ki jih prejemam. Lahko priznam, da sem v dveh dneh izgubil dva kilograma in pol, kar je povedno. So težave, a to so nogometne težave, ki so vsekakor rešljive,” je v svojem slogu dejal eden najboljših slovenskih nogometašev vseh časov.
Foto: Sportida.com
Video: Šport TV