[3137,2]
143551

29. 11. 2021, 10.02

Nedeljski dvoboj med nogometaši Nuremberga in St. Paulija je dokazal, da gledalci tudi v 2. Bundesligi lahko pridejo na svoj račun. Na tekmi, ki se je končala s kar petimi goli, ni manjkalo atraktivnih potez z obeh strani.

Vodilno moštvo prvenstva je že po desetih minutah igre proti najboljši obrambi 2. Bundesliga prišlo do vodstva z 2-0. Uspešna sta bila še naprej vroči Guido Burgstaller in Leart Paqarada. Zgodnji zaostanek pa ni zmedel Nurnberg, ki si je tudi sam uspel ustvariti nekaj lepih priložnosti za zmanjšanje zaostanka. Vseeno pa je svojo mrežo uspešno ohranjal nedotaknjeno vratar St. Paulija Nikola Vasilj. Ta je v 14. minuti obračuna postregel s kar tremi zaporednimi obrambami.

Nogometaši domače zasedbe so tako hitro videli, da bodo za dosego zadetka potrebovali neubranljiv udarec proti vratom Vasilja. Prav takšnega je že nekaj minut pozneje sproduciral Johannes Geis, ki je v 24. minuti prepolovil zaostanek Nurnberga.

Kljub evrogolu Geisa Nurnbergu rezultata do konca obračuna ni uspelo izenačiti. Prednost St. Paulija je namreč v drugem polčasu povišal Adam Džwigala, poraz domačih pa je v 72. minuti za končnih 2-3 ublažil Manuel Schaffler.

Foto, video: Šport TV

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več