[3137]
191060

28. 4. 2023, 22.46

Vodilna ekipa nemškega nogometnega prvenstva Borussia Dortmund je v 30. krogu iztržila le remi v Bochumu (1:1). To pomeni, da so na lestvici črno-rumeni povišali prednost na dve točki, a ima Bayern München v lovu na 11. zaporedni naslov zdaj znova vse v svojih rokah.

Bavarci bodo obračun 30. kroga odigrali v nedeljo doma proti Herthi iz Berlina, ki zaseda dno bundeslige.

Dortmundčani so bili večino današnjega dvoboja proti Bochumu boljši, a jim nikakor ni uspelo streti borbene in čvrste obrambe domačih na čelu z vratarjem Manuelom Riemannom. Črno-rumeni so si pripravili številne priložnosti, tudi zadeli prek Matsa Hummelsa, a je sodniška trojka upravičeno razveljavila gol.

Edina gola na tekmi sta padla v prvih sedmih minutah. V peti je za Bochum zadel Anthony Losilla, dve minuti kasneje pa je izenačil Karim Adeyemi.

Dortmundčani imajo pred zadnjimi štirimi obračuni na vrhu razpredelnice zdaj 61 točk, Bayern sledi z 59.

Bochum je osvojil pomembno točko v boju za obstanek in se z 28 osvojenimi točkami nekoliko oddaljil Stuttgartu (25), ki drži 16. mesto. To pelje v dodatni tekmi za nastop v prvi ligi prihodnjo sezono.

V soboto bodo še tekme Eintracht Frankfurt – Augsburg, Köln – Freiburg, Stuttgart – Borussia Mönchengladbach, Union Berlin – Bayer Leverkusen, Schalke – Werder Bremen, Leipzig Kevina Kampla pa bo izzval Hoffenheim.

V nedeljo bo še obračun Wolfsburga in Mainza.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več