[3137,2]
153584

19. 3. 2022, 17.48

Ideja o vključitvi tehnologije v nogomet je bila zasnovana z namenom, da bi nogomet osvobodili sodniških napak, ki prepogosto ključno vplivajo na razplete tekem. Toda v 27. krogu Bundeslige smo bili priča ravno obratni situaciji, ko je sodnik Felix Zwayer preko VAR-a moral popravljati odločitev tehnike.

Na obračunu med Mainzem in Arminio iz Bielefelda je namreč tehnologija golove črte popolnoma zatajila. V 15. minuti je namreč po izvajanju kota Aaróna Caricola do strela z glavo prišel domači kapetan Moussa Niakhaté in nastreljal vratarja Arminie Stefana Ortego. Ta je žogo ustavil na golovi črti. Kljub temu je bil gol sprva priznan, nato pa je VAR vendarle popravil odločitev in gol upravičeno razveljavil.

Tekma se je sicer končala s slavjem domačih igralcev. Mainz je tekmo proti Arminii dobil z visokih 4:0. Med strelce pa se je med drugim v 65. minuti preko enajstmetrovke ponovno vpisal tudi Moussa Niakhaté.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več