[3137,2]
211426

11. 12. 2023, 15.05

V šestnajstem krogu 2. Bundeslige sta se srečala Hansa Rostock in Schalke. Obračun spodnjega dela lestvice je postregel z nenavadnim dogajanjem. V zaključku prvega polčasa je bila tekma prekinjena za več kot 30 minut, saj je na tribunah Ostseestadiona prišlo do obračunavanja navijačev, ki so razbili steklo, ki jih je ločevalo. Posredovati je morala tudi policija.

Pred prekinitvijo je zaradi udarca z ramo rumeni karton prejel napadalec Hanse Junior Brumado. Nato so igralci in strokovni štabi za dobrih 20 minut zapustili igrišče in se vrnili, ogreli ter bili pripravljeni za nadaljevanje. Na igrišče se je vrnil tudi sodnik Nicolas Winter, ki je poskrbel za nove nepričakovane prizore. Sprva je stopil do trenerjev, nato je pokazal signal za pregled posnetka VAR in Brumadu 40 minut po prekršku pokazal rdeči karton.

Schalke je v drugem polčasu dvakrat zadel in slavil z 2:0. Strelca sta bila Blendi Idrizi in Kenan Karaman. Z zmago so kraljevo modri prehiteli zobnike, ki so padli na 16. mesto, ki pomeni končnico za obstanek.

Video, foto: Šport TV

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več