[3137]
237247

Avtor: Aljaž Pirnat
30. 9. 2024, 14.57

Slovenski mladinski reprezentant Jaka Čuber Potočnik je med vikendom doživel svoj debi za prvo ekipo nekdanjega kluba legendarnega slovenskega napadalca Milivoja Novakovića. Za FC Köln je na nedeljskem obračunu proti Karlsruherju v 75. minuti vstopil iz klopi in prišel do svojih prvih minut v drugi nemški ligi.

Čuber Potočnik je sicer v letošnji sezoni uspešno nastopal za drugo ekipo Kölna, za katero je v zahodni nemški regionalni ligi dosegel dva zadetka. Sedaj pa je dobil tudi svojo prvo minutažo v prvi ekipi. Odigral je zadnjih 15 minut srečanja sedmega kola 2. Bundeslige proti Karlsruherju, ki se je končalo z izidom 4:4.

Čuber Potočnik se je sicer kot mlad igralec kalil pri Krškem, iz katerega je poleti 2020 prestopil v mladinski pogon Olimpije. Iz slednje pa se je nato dve leti kasneje preselil v Köln, pri katerem je zadnji dve leti igral za mladinsko ekipo. Lani je debitiral za drugo moštvo nemškega kluba, letos pa torej dočakal še svoj debi v prvi ekipi.

Köln sicer trenutno v drugi nemški ligi po sedmih odigranih krogih zaseda osmo mesto, kozlički imajo na svojem računu do tega trenutka nabranih devet točk.

1

Peklaj: “Za nami je pozitiven vikend, na Pokalu narodov lahko osvojimo visoko mesto” (VIDEO)...Več

2

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več

3

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več