[3137]
214238

Avtor: Lamin Diallo
14. 1. 2024, 11.50

Ko je že vse kazalo, da se je Bayern vodilnemu moštvu lige približal le na dve točki zaostanka, je argentisnki reprezentant v dresu Farmacevtov v 94. minuti poskrbel za izbruh veselja na gostujoči tribuni stadiona v Augsburgu.

Bayer Leverkusen v letošnji sezoni Bundeslige še ne pozna poraza. Varovanci Xabija Alonsa imajo 17 krogih 14 zmag in samo tri remije. Vodilno moštvo Bundeslige je bilo nazadnje poraženo v zadnjem krogu lanske sezone proti Bochumu.

V letošnji sezoni je Bayer točke oddal le proti Bayernu (2:2), Dortmundu (1:1) ter Stuttgartu (1:1). V 17. krogu so nogometaši moštva iz Leverkusna gostovali pri Augsburgu. Gostje so imeli popolno terensko premoč, o čemer priča tudi podatek o strelih. Varovanci Alonsa so na sobotno obračunu proti domačim vratom merili kar 25-krat. Ko je že vse kazalo na četrti remi v sezoni, so gostje le prišli na svoj račun.

Varovanci Alonsa so zmagoviti zadetek dosegli v izdihljajih srečanja, ko je po gneči na robu kazenskega prostora domačih v polno meril Exequiel Palacios. ”Zadnjih nekaj minut srečanja je bilo precej čustvenih, celotno srečanje pa je bilo zelo intenzivno. Igrali smo proti dobremu nasprotniku in v zadnji tretjini igralne površine nismo uspeli najti prave podaje. Težko je bilo, a so fantje verjeli do konca. Menim, da zadetek ni bil posledica sreče, temveč je bil nagrada za trdo delo, ” po tekmi navdušenja ni skrival trener Bayerja iz Leverkusna Xabi Alonso.

Bundesliga bo ponovno na sporedu danes, ko se bosta na ŠTV 2 ob 17:25 pomerila Borussia Mönchengladbach in Stuttgart!

Video is not available for your country. Video: Šport TV

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več