[3137]
191770

6. 5. 2023, 11.23

V petek sta se na začetku 31. kroga elitne nemške nogometne Bundeslige pomerila domači Mainz in gostujoči Schalke. Prvi se tudi letos borijo za Evropo, drugi za obstanek, zato je nogometna javnost pričakovala zmago 'rdečih', a se pri tem uštela. 'Modri' iz Gelsenkirchna so slavili z 2:3, a treba je izpostaviti drugi izenačujoči zadetek njihovih (domačih) tekmecev.

Najprej je Schalke v vodstvo povedel Marius Bülter, ki je bil natančen v 26. minuti – s tem je postavil tudi izid prvega polčasa.

V drugega so bolje vstopili domačini, ki so v 53. minuti prek Leandra Barreira prišli do prvega izenačenja. Že čez 7 minut se je tehtnica ponovno prevesila na stran gostov, za katere je zadel Tom Krauss. Potem pa je prišla 70. minuta, ki je dvignila v zrak celotno MEWA Areno. S prostega strela je bil precizen Aaron Martin, ki je dosegel enega izmed lepših golov letošnje sezone nemške nogometne smetane.

GOL: Fantastičen udarec s prostega strela Aarona Martina

Mainz je bil na pragu točke, ki bi sicer pomenila neuspeh, a je globoko v sodnikovem dodatku doživel še večji šok. Schalke je s pomočjo VAR-a prišel do najstrožje kazni. V zadetek jo je realiziral Marius Bülter in s tem svojo ekipo dvignil iz cone izpada, kjer se je nahajala celotno tekmovalno obdobje. Mainz ostaja s tekmo več na osmem mestu in ponovno tvega, da se mu bodo evropska mesta dodatno oddaljila.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več