[2]
198869

29. 7. 2023, 10.18

Na uvodnem dvoboju druge Bundeslige sta se včeraj zvečer na Volksparkstadionu v Hamburgu udarila Hamburger SV in Schalke 04. Po napetem dogajanju, v katerem so bili gledalci priča kar osmim zadetkov, pa so na koncu s 5:3 slavili domači.

Kot prvi je v 17. minuti po golu Glatzela, ki je v kazenskem prostoru izvrstno odreagiral po podaji z boka, do vodstva prišel Hamburger SV. Vendar pa veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je Schalke le 5 minut kasneje po zadetku Ouedraoga, ki se je krasno znašel v nasprotnikovem šestnajstercu, prišel do izenačenja, ob koncu polčasa pa celo do popolnega preobrata, ko je bočni branilec Thomas Ouwejan instinktivno odreagiral po odbiti žogi in sprožil neubranljiv strel v levi spodnji vratarjev kot.

V drugi polčas so domači krenili s polno paro in si v 56. minuti po prekršku Ibrahime Cisseja priigrali najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel 25-letni Slovak Laszlo Benes ter popeljal domače do izenačenja. Le 4 minute kasneje je Benes znova udaril, tokrat po hitro izpeljanem protinapadu. Ključen moment tekme pa se je odvil v 71. minuti, ko je nogometaš Schalkeja Cisse po grobem prekršku prejel drugi rumeni karton in bil izključen iz tekme. Domači so nato močno pritiskali do konca tekme in svojo premoč kronali v izdihljajih srečanja, ko je izmuzljivi Glatzel dosegel zadetek za zmago. Nekaj minut kasneje so domači udarili še enkrat, po kotu Schalkeja so izvedli bliskovit protinapad, Dompe pa je žogo zabil v prazno mrežo nasprotnika.

Danes si boste na naših programih ogledali številna srečanja druge Bundeslige, vključno obračun med Hannoverjem našega Luke Kranjca in Elversberga, ki bo na sporedu ob 12.55. Prenos na Šport TV 2!

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več