[3137]
173995

24. 10. 2022, 12.58

Nogometaši Herthe so v nedeljo svoje navijače na olimpijskem stadionu v Berlinu razveselili z zmago nad Schalkejem z 2:1. Obračun je postregel z zelo napeto bitko za točke, ob pomembni zmagi pa v taboru domačih niso ostali zadržani.

Za veliko veselje moštva iz nemške prestolnice je sprva poskrbel Lucas Toussart z lepim zadetkom v 49. minuti, pri katerem mu je z neprepričljivim posredovanjem pomagal tudi tekmečev vratar. Schalke je razposajene navijače Herthe umiril v 85. minuti, ko je izid izenačil Florent Mollet. Ko je vse izgledalo, da se bo obračun enajstega kroga Bundeslige končal z delitvijo točk, pa je za zmago domačih in delirij navijačev berlinske zasedbe poskrbel Wilfried Kanga.

Foto, video: Šport TV

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več