[3137,2]
157132

23. 4. 2022, 20.43

Tri kroge pred koncem nemške Bundeslige je jasno, da Bayerna na prvem mestu nihče več ne more dohiteti. Bavarci so pred derbijem z Borussio imeli devet točk prednosti, po slavju s 3:1 pa jo povišali na dvanajst. Za Bavarce je to deseti zaporedni naslov.

Bayern je prišel do 32. prvenstvene zvezdice in desete zaporedne, potem ko je najdaljšo serijo v petih najmočnejših ligah začel v sezoni 2012/13. Že pred obračunom je bilo jasno, da bi se Bavarci z ugodnim izidom že lahko veselili tradicionalnega polivanja s pivom, v tem slogu pa so odločno začeli tudi obračun na največjem nemškem derbiju.

V 15. minuti je zadel Serge Gnabry, ki je nato četrt ure kasneje zadel še drugič, a kot se je izkazalo iz prepovedanega položaja v začetku akcije. Je pa štiri minute kasneje 33. zadetek v sezoni dosegel Robert Lewandowski.

Upanje je gostom v 52. minuti vlil Emre Can, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko, tudi v nadaljevanju pa so imeli črno-rumeni številne lepe priložnosti, da bi izenačili, a ne Erling Haaland ne Marco Reus nista bila dovolj natančna v zaključkih. To je kaznoval rezervist Jamal Musiala v 83. minuti, ki je za piko na i zadel za končnih 3:1.

V popoldanskem sporedu je velik udarec v boju za četrto mesto doživel Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Na domači zelenici je namreč izgubil proti Unionu iz Berlina z 1:2. Na lestvici je tako Leipzig padel na četrto mesto, prehitel ga je Bayer iz Leverkusna. Farmacevti so slavili s 4:1 pri Greuther Fürthu in slednjega dokončno poslali v drugo ligo.

Na vrhu razpredelnice ima Bayern 75 točk, sledi Borussia Dortmund s 63. Za potrditev drugega mesta slednja tako potrebuje le še dve točki v zadnjih treh krogih. Obeta pa se ogorčen boj za preostali dve mesti v ligi prvakov za naslednjo sezono. Bayer Leverkusen je tretji (55 točk), četrti je Leipzig (54), peti pa Freiburg (52), ki je v izdihljajih srečanja ostal brez zmage proti Borussii Mönchengladbach (3:3). Union Berlin sledi na šestem mestu s 50 točkami.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več