[1176]
237152

Tim Gajser po koncu sezone za ŠTV: “Kljub zaključku moram biti s sezono zadovoljen”

29. 9. 2024, 19.01

Z dirko za Veliko nagrado Castille La Manche se je končalo svetovno prvenstvo v motokrosu. Tim Gajser je v razredu MXGP osvojil skupno drugo mesto, Jan Pancar pa je leto 2024 med svetovno elito končal na trinajstem mestu.

Dvajseta in hkrati zadnja dirka svetovnega prvenstva v motokrosu je bila v Španiji. Na njej vozili Tim Gajser in Jan Pancar v elitnem razredu MXGP, v razredu MX2 pa se je preizkušal Jaka Peklaj. Gajser je na špansko preizkušnjo prišel s sedmimi točkami zaostanka v skupnem seštevku razreda MXGP za Jorgejem Pradom. V kvalifikacijah je slovenski motokros šampion malce “zaspal” na štartu in to ga je drago stalo, saj je nato lovil tekmece in zaostal za Pradom, ki je prvi pripeljal v cilj. Drugi je bil Jeffrey Herlings, tretji pa Gajser.

Štart prve vožnje je na prvo mesto na prvi merilni točki vnovič izstrelil Prada. Gajser je bil nemudoma za njim ter ga začel že pred koncem prvega kroga agresivno napadati. Pancar je začel nekoliko zadržano, česar smo pri njemu že vajeni. Nekaj časa je potreboval, da se je prilagodil in ujel ritem na progi, nato pa stopnjeval tempo in v cilj pripeljal na 10. mestu. Gajser je vztrajno lovil Prada, ki pa se ni pustil presenetiti in je dobil prvo vožnjo pred slovenskim motokros asom ter prednost v skupnem seštevku povečal na 12 točk.

Gajser je drugo vožnjo začel znova zelo odločno, vendar na prvi merilni točki je bil Prado spet pred njim. Španec je vnovič izvrstno štartal, Gajser pa se je pri vožnji v prvi ovinek znašel izven proge, a k sreči ni izgubil veliko časa. Podal se je v lov na Prada, ki je na polovici vožnje storil napako in mimo njega so se odpeljali Herlings, Romain Febvre in tudi Gajser. Nizozemec in Francoz sta bila premočna za Gajserja, ki je v cilj pripeljal na 3. mestu. To mu je prineslo skupno 2. mesto na dirki, 2. mesto pa je osvojil tudi tudi v končni razvrstitvi svetovnega prvenstva razreda MXGP.

Tudi Pancar s štartom druge vožnje ne more biti pretirano zadovoljen. Kljub temu je kmalu začel stopnjevali ritem na stezi in se je znova prebil do 10. mesta, na katerem nato tudi pripeljal v cilj. Skupno na dirki je zasedel 10. mesto, v končni razvrstitvi svetovnega prvenstva razreda MXGP za leto 2024 pa mu je pripadlo 13. mesto z 287 točkami.

Jaka Peklaj je vozil v razredu MX2. Sobotnih kvalifikacij se je lotil pogumno in odločno. Tudi zaradi pomanjkanja izkušenj jih je končal na 16. mestu, a je spoznal pasti na stezi ter tudi tekmece, ki so vozili brezkompromisno in vsak krog na polno na vseh delih proge, ki ni dovoljevala nobenih napak, saj je bila vsaka hitro kaznovana z izgubo mest. Prvo nedeljsko vožnjo je Peklaj začel dobro, a nato proti koncu malce popustil. V cilj je pripeljal na 19. mestu in je prvič v sezoni zasedel mesto, ki prinaša točki v razvrstitvi razreda MX2 v skupnem seštevku. Prvi je bil sicer Belgijec Lucas Coenen. V drugo vožnjo se je mladi voznik z Dolenjske podal podobno kot v prvo. Vozil je v ozadju in tokrat v cilj prišel na 17. mestu. Skupno na dirki je zasedel 18. mesto. Tudi v drugo je bil prvi Coenen, ki je dobil dirko, naslov svetovnega prvaka razreda MX2 pa je osvojil Nizozemec Kay de Wolf, Peklaj pa je tekmovanje končal na 51. mestu s šestimi točkami.

Foto, video: Šport TV
Vir: AMZS

1

Bayern prvič v sezoni brez vseh točk, lekarnarji na Allianz Areni iztržili remi (VIDEO)...Več