single
[6]
290288

Slovenske odbojkarice prek evropske lige že do vozovnice za EP

Avtor: Blaž Magdič
23. 6. 2026, 16.20

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca si je z dobrimi predstavami v evropski ligi, v kateri je na šestih tekmah nanizala šest zmag, že zagotovila uvrstitev na evropsko prvenstvo 2028, je sporočila Odbojkarska zveza Slovenije.

Slovenska izbrana vrsta se v zadnjih tednih meri v evropski ligi. V turnirskem delu tekmovanja je zabeležila šest zmag na prav toliko tekmah, ob tem pa ni oddala niti niza in si zagotovila najboljše izhodišče pred polfinalom.

Varovanke selektorja Alessandra Oreficeja se bodo za mesto v finalu evropske lige pomerile proti Slovaški. Prva tekma bo v Nitri v nedeljo, povratna pa v Ljubljani v sredo, 1. julija.

Slovenke, ki si skozi evropsko ligo skušajo zagotoviti tudi nastope v elitni ligi narodov, so se po zmagi na zadnji tekmi proti Severni Makedoniji povzpele na 18. mesto na svetovni lestvici, ki jim ravno še zagotavlja zgodovinsko uvrstitev v ligo narodov.

Poleg tega so si po zmagah nad Črno goro, Gruzijo, Islandijo, Latvijo, Hrvaško in Severno Makedonijo ter z uvrstitvijo med štiri najboljše ekipe v evropski ligi že priigrale vozovnico za evropsko prvenstvo leta 2028. Za zdaj še ni znano, katere države ga bodo gostile.

Na EP 2028 bodo nastopili tudi slovenski odbojkarji, evropska zveza pa je že sporočila, da bo ena od držav gostiteljic Črna gora.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Gajser zmagovalec druge vožnje, boljši tudi Pancar (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Zgodovinski slovenski dvojec v kvalifikacijah VN Italije tempo narekoval od starta do cilja...Več

3

Zlatko Zahović: Mariboru bomo vrnili vrednote, ki so bile nekoliko pozabljene (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser in Pancar spisala zgodovino: Dvojna slovenska zmaga v kvalifikacijah VN Italije...Več

2

URADNO: Zlatko Zahovič je podpisal pogodbo z NK Maribor!...Več

3

Se moramo res posloviti od nogometne sambe?...Več