[3137,2]
203799

Šeško po prvencu v ligi prvakov: “Težka tekma, a na koncu nam je uspelo”

20. 9. 2023, 13.23

RB Leipzig je v torek odprl novo sezono lige prvakov. Biki so gostovali pri švicarski zasedbi Young Boys in na koncu zmagali s 3:1. Zadetke so dosegli Mohamed Simakan, Xaver Schlager in Benjamin Šeško. Mladi napadalec je srečanje ponovno začel na klopi, medtem ko je bil nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl v prvi enajsterici in imel vlogo kapetana.

Dvajsetletni Šeško je vstopil v 64. minuti in v drugi minuti sodnikovega podaljška dosegel svoj prvi zadetek v ligi prvakov. Po obračunu se je oglasil na družbenih omrežjih, kjer je zapisal: “Težka tekma, ampak na koncu nam je uspelo. Odlična predstava fantje, gremo dalje. Vesel sem svojega prvega gola v ligi prvakov.”

View this post on Instagram

A post shared by Benjamin Šeško (@benjaminsesko)

Bike po uspešnem začetku v ligi prvakov konec tedna čaka nov izziv v nemškem prvenstvu, kjer odhajajo na zahtevno gostovanje k Borussii Mönchengladbach. Gladbach je ena izmed ekip, ki po štirih krogih še vedno nima zmage, a njihov razpored tekem na začetku sezone je bil težak. Poleg gostovanj pri Augsburgu in Darmstadtu so Prusi doma igrali proti Bayerju in Bayernu. Lekarnarji so jih premagali brez večjih težav, medtem ko so Bavarci do zmage prišli šele v podaljšku.

Motivacija pri domači zasedbi bo zato velika. Eno glavnih vprašanj, ki ga pred obračunom sprašujejo navijači bikov, je ali bo priložnost od prve minute končno dobil tudi Šeško, ki v zadnjih tednih kaže odlično formo. Mnogim navijačem pa ni jasno, zakaj Marco Rose slovenskega napadalca drži na klopi.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več