[3137]
215439

Šeško in druščina proti Stuttgartu, Bayern v gosteh proti Ausburgu

25. 1. 2024, 14.03

19. krog nemške Bundeslige nam bo prinesel obilo nogometnih poslastic. Slovensko obarvani Leipzig bo poskušal premagati Stuttgart in se tako zavihteti na tretje mesto. Bayern bo proti Ausburgu iskal nove tri točke, Bayer pa bo doma skušal nadaljevati izjemen niz neporaženosti.

V soboto si boste lahko na naših kanalih ogledali veliko nemškega nogometa. Ob 15.30 se bo začel derbi kroga med domačim Stuttgartom in gostujočim Leipzigom. Ekipi na lestvici trenutno loči le točka. Stuttgart zaseda tretje, Leipzig pa četrto mesto. Obe moštvi v nov krog vstopata s porazom iz prejšnjega tedna. Leipzig je doma izgubil proti vodilnem Bayerju. Tekma je bila prava poslastica za vse nogometne navdušence. Biki so dvakrat vodili, vendar so morali na koncu priznati premoč Lekarnarjem iz Leverkusna. Za zmago Bayerja je v 90. minuti gol dosegel ekvadorski branilec Hincapie. Benjamin Šeško je tekmo začel prvi postavi, v 74. minuti pa ga je zamenjal Danec Yussuf Poulsen. Stuttgart je nekoliko presenetljivo izgubil proti Bochumu, ki je trenutno na štirinajstem mestu. Boj za uvrstitev v Ligo Prvakov bo letos še kako napet. Trenutno ima Stuttgart na tretjem mestu le točko prednosti pred Leipzigom in Borussio, ki zasedata četrto in peto mesto.
Stuttgart – Leipzig v soboto, 27. 1 ob 15.25 na ŠPORT TV 1

V istem terminu se bosta spopadla tudi Ausburg in Bayern. Za Bavarce pridejo v upoštev le tri točke, saj si novega spodrsljaja ne smejo privoščiti. Med tednom je četa Thomasa Tuchela z minimalnim rezultatom ugnala Union iz Berlina. S tem so malo popravili vtis iz tekme prejšnjega kroga, ko so doma presenetljivo izgubili proti Bremnu. Bayern v tekmo vstopa kot velik favorit, saj imajo kar triindvajset točk več kot domači. Glavno orožje gostov bo Anglež Harry Kane, ki je v letošnji sezoni prve nemške lige dosegel že dvaindvajset zadetkov.
Ausburg – Bayern v soboto, 27.1 ob 15.25 na ŠPORT TV 2

Zadnja tekma v sobotnem razporedu pa se bo odvijala v Leverkusnu. Domači Lekarnarji bodo gostili Borussio iz Mönchengladbacha. Četa Xabija Alonsa v letošnji sezoni še ne pozna poraza. Trenutno so prvi s prednostjo štirih točk pred glavnim favoritom Bayernom. 42-letni španski strateg piše zares lepo zgodbo v nemškem nogometu, ki jo bo želel končati z osvojeno lovoriko. Korak bližje temu cilju bo lahko naredil že proti gostujoči ekipi iz Mönchengladbacha. Gosti so v prejšnjem krogu izgubili proti Ausburgu z rezultatom 1:2.
Bayer Leverkusen – Borussia Mönchengladbach v soboto, 27.1 ob 18.25 na ŠPORT TV 2