[3137,2]
201248

RB Leipzig do prepričljive zmage, nova mojstrovina Danija Olma (VIDEO)

26. 8. 2023, 10.15

Drugi krog Bundeslige sta v petek odprla RB Leipzig in Stuttgart. Biki so proti švabom iskali prvo zmago v prvenstvu, medtem ko so varovanci Sebastiana Hoenessa želeli nadaljevati zmagoviti niz. Bolje so začeli gostje, ki so po napaki Davida Rauma povedli v prvem polčasu. V drugem so biki pritisnili in na koncu slavili s 5:1 ter vpisali prve tri točke sezone. Znova se je izkazal španski vezist Dani Olmo.

Za Stuttgart je v prvem polčasu zadetek dosegel Serhou Guirassy. RB Leipzig je poskušal izigrati visoki pritisk gostov, a David Raum je pred kazenski prostor poslal slabo podajo, ki je bila prestrežena. Biki so takoj pritisnili za izenačenje, a to je prišlo šele v drugem polčasu, ko je veliko napako storil vratar Stuttgarta Alexander Nübel. Do gola je prišel Benjamin Henrichs. Nato je na sceno stopil najverjetneje najbolj vroč igralec nemškega prvenstva Olmo in bikom prinesel vodstvo.

Leipzig je nadaljeval s popolno dominacijo in gole so dosegli še Lois Openda, Kevin Kampl ter Xavi Simons.

Za najlepšo potezo srečanja je poskrbel Španski virtuoz Olmo, ki je v triinšestdeseti minuti v vodstvo popeljal svojo ekipo. Na robu kazenskega prostora je med obratom z desnico sprejel žogo in nato s slabšo levico iz prve zadel spodnji kot vrat Nübla. Nemški vratar je bil nemočen.

Kevin Kampl je odigral celotno tekmo, medtem ko je Benjamin Šeško vstopil za zadnjih deset minut in v tem času enkrat streljal proti vratom nasprotnika.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več