[3137,2]
182644

Predstavniki Kolo Muanija: “Vsak igralec si želi igrati za Bayern”

29. 1. 2023, 14.45

Bayern je v soboto remiziral tretjo zaporedno tekmo v nemškem prvenstvu. Tudi proti Eintracht Frankfurtu je bil končni rezultat 1:1. Bavarci so kljub trem zaporednim neodločenim izidom še vedno prvi, a njihova prednost se je stopila na eno samo točko. Glavna težava aktualnih prvakov ostaja napad, kjer pogrešajo vrhunskega napadalca. Rešitev se ponuja ravno pri včerajšnjem nasprotniku.

Bavarci so v 34. minuti obračuna proti Frankfurtu prevzeli vodsvto, a svoje prevlade v nadaljevanju niso znali izkoristiti. V drugem polčasu so do priložnosti prišli tudi gosti in eno izmed njih je izkoristil mladi francoski napadalec Randal Kolo Muani. Štiriindvajsetletnik je tako znova potrdil, da gre za enega najbolj obetavnih napadalcev.

Kolo Muani ima letos na šestindvajsetih tekmah v vseh tekmovanjih že 10 zadetkov in 12 podaj. Zato se zanj zanima vse več večjih klubov. Eden izmed njih naj bi bil ravno Bayern, ki se trenutno v napadu zanaša le na Erica Maxima Choupo-Motinga, po tem, ko Bavarci niso pripeljali direktne zamenjave za Roberta Lewandoskega.

Že nekaj mesecev je jasno, da bodo aktualni nemški prvaki poleti iskali novega napadalca. Njihova prva tarča je bil angleški kapetan Harry Kane, a devetindvajsetletnik naj bi resno razmišljal o podaljšanju s Tottenhamom, v primeru, da odide želi ostati v Premier ligi.

Medtem predstavniki Kolo Muanija možnosti prestopa v Bayern ne zavračajo: “Bayern je klub svetovnega razreda, vsak igralec si lahko predstavlja, da bo nekoč igral tam. Prepričani smo, da bi se Randal strinjal z nami. Toda trenutno je 100-odstotno osredotočen na Eintracht Frankfurt, klub zelo spoštujemo.”

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več