[3137]
184181

Müller na pomembnejših tekmah ni več v prvem planu

15. 2. 2023, 10.04

Thomas Muller je član prve ekipe munchenskega Bayerna že več kot desetletje in večkrat je na derbijih in pomembnejših tekmah Bundeslige ter lige prvakov ravno on odločil srečanje. V zadnjem času ne preživlja enostavnih trenutkov. Čeprav je v zadnjih treh krogih nemškega prvenstva vselej prispeval statistično dobrino, pa je obračun lige prvakov v Parizu (zopet) pričel na klopi.

Od 20 tekem aktualne Bundeslige jih je, zdaj že ikonski, 33-letni Thomas Muller odigral le 13. Velik del jeseni ga je mučila poškodba, ko pa se je vrnil, je potreboval nekaj časa, da je prišel na staro raven.

Proti Leipzigu (1:1) na uvodu v pomlad je odigral le 7 minut, naslednji vikend proti Kolnu (1:1) pa 22. Proti Eintrachtu ob tretjem zaporednem remiju z 1:1 je zopet začel in odigral celotno srečanje, na naslednjih dveh tekmah proti Wolfsburgu (4:2) in Bochumu (3:0), kljub dvema zmagama in tudi doseženima zadetkoma, pa bil zamenjan že v 60. oz. 45. minuti.

Trener ‘Bavarcev’ Julian Nagelsmann se je odločil, da ga na prvi tekmi šestnajstine finala lige prvakov na gostovanju pri PSG-ju posadi na klop. Namesto njega je v konici napada nastopil Erix Mxim Choupo-Moting. Kot glavni razlog za to je navedel, da je Kamerunec po odhodu Roberta Lewandowskega ”edina prava izbira na položaju osrednjega napadalca”.

”Muller je odločitev sprejel zelo profesionalno. Prepričan sem, da če bo vstopil, bo odigral zelo dobro,” je na tiskovni konferenci pred obračunom v Parizu dejal Nagelsmann. Muller je igral 14 minut, njegov Bayern pa je prišel do minimalne zmage z 1:0.

Ali to pomeni, da je Muller na pomembnejših tekmah izgubil mesto med udarnih 11? Trije zadetki v ligi prvakov in 7 v Bundesligi je statistika, s katero je trenutno v ospredju Choupo-Moting. V zakup je treba vzeti tudi mladega, šele 17-letnega, Mathysa Tela, ki kot vzhajajoča zvezda nujno potrebuje minutažo, če Bayern v njem res vidi naložbo za prihodnost, Muller pa pri 33 letih, kljub zelo pomembnemu statusu, pač prihaja v nogometno jesen.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več