single
[9]
267410

Martin si je na VN Japonske zlomil ključnico

Avtor: Blaž Magdič
27. 9. 2025, 11.31

Španec Jorge Martin (Aprilia), aktualni svetovni prvak v razredu motoGP, ki je zaradi poškodb izpustil skoraj celotno prvo polovico letošnje sezone motociklističnega SP, si je med sprintersko dirko za veliko nagrade Japonske v Motegiju zlomil ključnico, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Sedemindvajsetletni Madridčan, ki je startal s 17. mesta, se je po slabem zaviranju zaletel, pri čemer je silovito podrl svojega italijanskega sotekmovalca Marca Bezzecchija (Aprilia) in končal v gramozu ob dirkališču.

Martin se je hitro dvignil, a se je držal za desno ramo, kar ni obetalo nič dobrega. “Jorge je imel v zdravstvenem centru dirkališča rentgensko snemanje. Posnetki so pokazali zlom desne ključnice,” je sporočila Aprilia in dodala, da bodo dirkača s helikopterjem prepeljali v bolnišnico, kjer bodo opravili nadaljnje preiskave, da bi bolje ocenili njegovo poškodbo.

 

Foto: Guliver Image
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Gajser po manjšem padcu v Aguedi ostal brez stopničk, Herlings dobil obračun s Coenenom...Več

2

VIDEO: Grozljiv padec vodilnega v kvalifikacijah, danes na delu tudi Gajser in Pancar...Več

3

Sešlar o prihajajoči sezoni: “Pot do naslova bo zagotovo težja kot lani” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Kanada z golom v sodniškem dodatku prva v osmini finala...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več