[3137]
237781

Kompany po novih oddanih točkah: “Ostati moramo mirni, priložnosti so, le izkoristiti jih je treba”

7. 10. 2024, 11.23

Nogometaši münchenskega Bayerna so po tem, ko so med tednom zaradi neučinkovitosti v napadu izgubili v drugem krogu lige prvakov proti Aston Villi, včeraj še v poslednjih minutah tekme oddali točke proti Eintrachu iz Frankfurta (3:3). Strateg Bavarcev Vincent Kompany je po tekmi sicer miril, da razlogov za preplah ni, saj ekipa kot celota deluje izvrstno.

Bayern je včeraj ostal brez zmage že na tretji tekmi zapored. Po tem, ko so z remijem proti aktualnemu prvaku Bayerju iz Leverkusna konec septembra prvič ostali brez zmage, so sredi prejšnjega tedna v Birminghamu proti Aston Villi prvič v sezoni svojemu nasprotniku morali priznati še poraz.

V nedeljo je imel bavarski ponos priložnost, da nekoliko popravi vtis. Na gostovanju pri Eintracht Frankfurtu se je prvi polčasi sicer končal z izenačenim izidom (2:2), a že v uvodu drugega dela je Michael Olise popeljal Bayern, ki je sicer skozi celoten obračun dominiral tako v posesti kot priigranih priložnostih, do zaslužene prednosti.

Dolgo je nato kazalo, da se bodo Münchenčani domov vračali s polnim izkupičkom, a je Omar Marmoush s sijajnim zadetkom v četrti minuti sodnikovega dodatka poskrbel za delitev točk.

Po srečanju je bil prvi mož Bayernove trenerske stroke Vincent Kompany razumljivo razočaran, a je hkrati poudaril, da skupaj z ekipo ostajajo mirni, saj vedo, da premorejo ogromno kvalitete in da se bo rezultatska krivulja nedvomno slej kot prej obrnila navzgor.

“Le ostati moramo mirni. Danes je ekipa prikazala sijajno predstavo. Imeli smo ogromno priložnosti in najverjetneje smo si zaslužili več. Le moramo nadaljevati v svojem slogu, dati vse od sebe in prepričan sem, da se bodo rezultati obrnili v našo prid,” je po remiju s Frankfurtom sprva povedal Komapny.

“V ekipo imam ogromno zaupanja. Kar fantje počnejo na igrišču ni normalno. Dovolj izkušenj imam že v nogometu, da lahko rečem, da če bomo tako nadaljevali, bomo kmalu znova začeli zmagovati. Le ostati moramo mirni,” je še zaključil nekdanji kapetan Manchester Cityja.

Bayern sicer po osmih odigranih kolih v Bundesligi še naprej zaseda prvo mesto. Prihajajoči konec tedna sledi reprezentančni premor, nato pa se bodo Bavarci v naslednjem prvenstvenem krogu pomerili s Stuttgartom.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več