168208

Köln po Modestu v napadu ostal še brez Utha

25. 8. 2022, 09.05

Športni direktor Kölna Christian Keller je nemškim medijem v sredo popoldne razkril, da klub vsaj tri tedne ne bo mogel računati na poškodovanega Marka Utha.

Napadalec Kölna naj bi moral celo na operacijo, ki ga bo od nogometnih zelenic oddaljila za približno en mesec. Uth je zaradi poškodbe že izpustil vse tri uvodne tekme Bundeslige. Zaigral pa je le na uvodni tekmi pokala nemške nogometne zveze in za svoj klub prispeval zadetek ob zgodnjem izpadu proti drugoligašu Regensburgu. Po prodaji glavnega orožja Kölna v napadu Anthonyja Modesta v dortmundsko Borussio je Uthova poškodba še večji udarec za že tako vse tanjšo zasedbo enega najlepših presenečenj lanske sezone.

Vseeno pa je Keller dodal, da bo v kratkem moštvo najbrž zapustil še Kingsley Ehizibue, ki se spogleduje s prestopom v italijanskega prvoligaša Udinese. “Ideja prestopa v Videm naj bi mu bila všeč. Če bi iz Serie A priletela solidna ponudba, ne morem reči, da je ne bi sprejel,” je še dodal športni direktor Kölna, ki ga že v četrtek zvečer čaka izziv sezone.

Na povratni tekmi v zadnjem krogu kvalifikacij za uvrstitev v konferenčno ligo se bodo pomerili s Fehervarjem. Madžari so bili na prvi tekmi v Nemčiji boljši z 2:1. Častni gol za Köln je v 14. minuti dosegel Florian Dietz, v dvajseti pa delo svojim soigralcem z rdečim kartonom otežil Julian Chabot. Za Fehervar sta že v prvem polčasu zadela Zivzivadze in Dardai.

Povratna tekma Fehervar – Köln v četrtek ob 18.55 na Š1!

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več