[3137,2]
190174

Kampl po travmatični izkušnji: “Zdelo se mi je kot, da so se mi sesedla pljuča, nisem mogel dihati!” (VIDEO)

18. 4. 2023, 09.18

RB Leipzig je v soboto proti Augsburgu prišel do pomembne zmage v lovu na ligo prvakov. "Rdeči biki" so namreč na Red Bull Areni s 3:2 premagali Augsburg in tako po 28. krogih na četrtem mestu pred petouvrščenim Freiburgom še naprej ohranjajo točko prednosti. Srečanje je zaznamoval tudi nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki pa obračuna kljub zadetku in podaji ne bo ohranil v najlepšem spominu.

Dvaintridesetletni Solingenčan je namreč ob slavju po prvem golu v Bundesligi po skoraj treh letih doživel sila neprijetno izkušnjo. “Zagrabila me je panika, saj nisem mogel več dihati. Poskusil sem vdihniti, a nisem mogel. Bil sem v šoku.”

Po posredovanju zdravniške službe se je izkazalo, da je vezist doživel panični napad. Tega je sprožil Augsburgov branilec Maximilan Bauer, ki je ob zadetku padel na Kampla. “Od zadaj sem prejel udarec. Zdelo se mi je, kot da bi se mi sesedla pljuča. Postal sem paničen, zato nisem mogel dihati,” je neprijetno izkušnjo pojasnil nekdanji član Bayerja in dortmundske Borussie.

Nemški Slovenec je sicer na sobotnem obračunu pokazal eno izmed boljših predstav v dresu Leipziga. Po izenačujočem zadetku za 1:1 je namreč Timu Wernerju že v 35. minuti podal za povišanje prednosti na 3:1. Veteran je v letošnji sezoni med nemško elito igral manj kot v preteklih letih. Na 24 srečanjih je v začetni postavi začel 14-krat. Od tega je na kar zadnjih štirih zaporednih obračunih igral od prve minute.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več