148396

Kako resna je Haalandova poškodba? Njegov klub ne pozna odgovora

25. 1. 2022, 11.56

Zasedba Borussie iz Dortmunda bo zopet nekaj časa trenirala brez svojega najboljšega strelca Erlinga Brauta Haalanda. Kako resna je njegova poškodba in koliko časa bo Norvežan bil na stranskem tiru, pri nemškem velikanu še ne vedo.

21-letnik je bil primoran v 63. minuti zadnjega kroga elitne Bundeslige, ko se je Borussia v gosteh borila proti Hoffenheimu, zapustiti zelenico zaradi težav z zadnjo stegensko mišico. Tudi brez njegove pomoči so ”rumeno-črni” v zadnjih 30 minutah uspeli obdržati prednost in navkljub dramatični končnici slaviti s 3:2.

Tekma je bila odigrana v soboto, takoj naslednji dan pa je Haaland opravil temeljite zdravniške preglede, ki pa Dortmundčanom niso ponudili želenega odgovora. ”Haaland ima težave, ki zahtevajo ustrezno zdravljenje, pa tudi preglede,” so pri klubu sporočili v objavi za javnost.

”Želimo mu, da bi se čimprej rešil tegob in se vrnil k tistemu, kar počne najraje – doseganju zadetkov za BVB,” so še zapisali.

Sledi kratek premor, evropska ligaška tekmovanja, vključno z nemškim, se bodo nadaljevala 6. februarja, pri Borussii pa upajo, da bo Haaland nared že takrat, ko v Dortmundu gostuje Bayer Leverkusen. Norveški reprezentant je sicer v aktualni sezoni zaradi poškodbe izpustil že 6 ligaških tekem.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več