[1176]
229847

Jan Pancar po VN Indonezije: Z uvrstitvijo zadovoljen, a lahko bi bilo še boljše

1. 7. 2024, 12.04

Včeraj je v indonezijskem Lomboku potekala dirka svetovnega prvenstva v motokrosu za VN Zahodne Nuse Tenggare. Od slovenskih predstavnikov sta znova nastopala Tim Gajser, ki je bil četrti, in Jan Pancar, ki se je znova izkazal z uvrstitvijo na deseto mesto.

Gajser je na včerajšnji dirki prvo vožnjo končal na tretjem, drugo pa po seriji padcev na petem mestu, zaradi česar je tudi posledično ostal brez uvrstitve na stopničke. Pancar je bil medtem v prvi vožnji 12. v drugi pa, po tem ko je nekaj časa vozil na osmem, je osvojil deveto mesto, kar je zadostovalo, da je dirko končal kot skupno deseti.

“Lahko bi bilo boljše, a ni bilo slabo! V prvi vožnji so se mi hlače že v prvem krogu pošteno zrahljale, kar me je oviralo celotno vožnjo. Druga vožnja je bila bistveno boljša, a sem žal naredil manjšo napako in izgubil osmo mesto! V naslednjih tednih lahko opravimo še bolje,” je po dirki na svojih družbenih omrežjih zapisal Pancar.

Včeraj je karavana motokrosa tako opravila s prvo od dveh indonezijskih dirk v Lombuku. Po njej v skupnem seštevku še naprej vodi Gajser, ki ima 555 točk, sledi mu Prado s 533. Pancar pa je medtem pri 140 točkah in se v skupni razvrstitvi nahaja na 15. mestu.

Že konec tedna bo na sporedu dirka za VN Lomboka, ki jo boste tudi tokrat v živo lahko spremljali na Šport TV!

1

Visoka zmaga Slovenije za polfinale kvalifikacijskega turnirja (VIDEO)...Več

2

Dončić po zmagi nad Novo Zelandijo: Zafrknil sem, ker nisem dal trojke, bili bi prvi (VIDEO)...Več

3

Sekulić po uvrstitvi v polfinale: Bili smo stisnjeni v kot, naši fantje so dobro odreagirali (VIDEO)...Več