[4]
237667

Hokejisti Olimpije z zmago proti Vorarlbergu skočili pod vrh lestvice lige ICE

5. 10. 2024, 22.24

Hokejisti Olimpije Ljubljane so v tekmi 6. kroga lige ICEHL v gosteh premagali ekipo Pioneers Vorarlberg s 5:2 (3:1, 0:1, 2:0).

Ljubljanski hokejisti so v petek doživeli prvi poraz v sezoni, ko jih je obrambno odlični Innsbruck na čelu z izvrstnim vratarjem Evanom Buitenhuisom premagal s 3:0. A danes so se spet vrnili na pot prvih štirih tekem sezone in v šesti dosegli peto zmago ter začasno skočili na drugo mesto za Gradcem, ki je po petih tekmah še stoodstoten.

Ljubljančani so večji del naloge danes opravili že v prvi tretjini. Premoč na ledu so kronali z dvema hitrima zadetkoma, najprej je Nik Simšič dobro zaposlil Bineta Mašiča, minuto pozneje pa je zadel še Žiga Mehle, njegov zadetek so sodniki potrdili po ogledu videoposnetka. Ekipa iz Feldkircha se ni pobrala, pet minut zatem pa naredila novo napako in tekmecem dovolila protinapad, po katerem je Maris Bičevskis zadel že za 3:0.

Ob koncu tretjine so domači le nekoliko zadihali in si z zadetkom povrnili nekaj upov. V drugi tretjini so bili enakovredni, goste je nekajkrat rešil vratar Lukaš Horak, so pa avstrijski hokejisti v 35. minuti dosegli še drugi gol in skorajda povsem stopili prednost zeleno-belih.

A preobrata gostje niso dovolili. V zadnji tretjini so spet zaigrali bolj čvrsto, nobena od ekip pa ni izkoristila priložnosti z igralcem več. Ljubljanska zasedba pa je nato za mirnejši finiš tekme poskrbela z zadetkom Nika Simšiča, ko sta z Aljošo Crnovićem dobro izpeljala še en protinapad.

Kljub dvema goloma zaostanka so domači poldrugo minuto pred koncem potegnili iz vrat Alexa Caffija, kar pa je izkoristil Robert Sabolič, najodmevnejša slovenska okrepitev Ljubljančanov pred sezono, ter dosegel svoj prvi gol za zeleno-bele.

Po dveh zaporednih gostovanjih zdaj ljubljansko ekipo čakata dve domači tekmi, v petek bo v Tivoliju gostoval Bolzano, v nedeljo pa še vodilni Gradec.

1

Peklaj: “Za nami je pozitiven vikend, na Pokalu narodov lahko osvojimo visoko mesto” (VIDEO)...Več

2

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več

3

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več