[3137]
159960

Hertha se je obdržala med nemško elito

23. 5. 2022, 22.40

Tudi v prihodnji sezoni bo elitna nemška Bundesliga vsebovala dva kluba iz prestolnice. Medtem ko bo Union igral celo v Evropi, si je Hertha preživetje morala zagotoviti preko dodatnih kvalifikacij, v katerih je na dveh tekmah s skupnim izidom 2:1 premagala HSV.

Prva tekma je sicer na olimpijskem stadionu v Berlinu pripadla Hamburgu. Po lepem zadetku Ludovita Reisa si je HSV nabral pomemben kapital pred povratno tekmo, na kateri pa ga ni uspel unovčiti.

Hertha je na severu hitro prišla do tako željenega vodstva, potem ko je že v četrti minuti po podaji iz kota in nebeškem skoku z glavo v polno meril kapetan Dedryck Boyata. Spremljali smo izenačeno nadaljevanje, za Hamburg pa je sredi drugega polčasa zopet bila usodna prekinitev.

Ko so vsi pričakovali predložek s prostega strela, je Marvin Plattenhardt presenetil vse na stadionu, v prvi vrsti domačega vratarja Heuerja Fernandesa, in iz težkega položaja popeljal berlinski kolektiv v vodstvo tudi v skupnem seštevku.

Do konca se rezultat več ni spremenil. Hertha si je zagotovila igranje med nemško elito še 10. sezono zapored, HSV pa je bil pri lovljenju povratka med prvoligaše če četrto zaporedno sezono neuspešen.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več