[3137,2]
215810

Hat-trick Füllkruga potopil Bochum, BVB do tretje zaporedne zmage (VIDEO)

28. 1. 2024, 19.35

Borussia Dortmund je v 19. krogu nemškega prvenstva prišla do tretje zaporedne zmage od začetka drugega dela ligaške sezone. Na Signal Iduna Parku so črno-rumeni premagali zasedbo Bochuma. Končni rezultat malega porurskega derbija je bil 3:1 za domačo zasedbo. Svoj prvi hat-trick za Dortmund je dosegel Niclas Füllkrug.

V prvem polčasu je po dosojeni enajstmetrovki povedel Dortmund. Tik pred koncem je po seriji napak obeh ekip Nico Schlotterbeck žogo poslal v lasno mrežo. V drugem polčasu se je nadaljevala prevlada črno-rumenih, ki so ponovno povedli. Drugi gol na srečanju je vpisal Füllkrug. V zaključku tekme je Dortmund dobil novo najstrožjo kazen in nemški reprezentant je še tretjič na obračunu zatresel mrežo Bochuma.

Borussia je tako skočila na četrto mesto in ima tri točke več od RB Leipziga ter točko manj od tretjega Stuttgarta.

1

Peklaj: “Za nami je pozitiven vikend, na Pokalu narodov lahko osvojimo visoko mesto” (VIDEO)...Več

2

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več

3

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več