[2]
229900

Francozi po belgijskem avtogolu do četrtfinala evropskega prvenstva

1. 7. 2024, 20.04

Francoska nogometna reprezentanca se je uvrstila v četrtfinale na evropskem prvenstvu v Nemčiji. Francozi so v osmini finala v Düsseldorfu z 1:0 (0:0) premagali Belgijo.

Dvoboj dveh drugouvrščenih ekip iz skupinskega dela je ponudil z zmago Francozov. Ti so v predtekmovanju premagali Avstrijo (1:0), remizirali pa z Nizozemsko (0:0) in Poljsko (1:1). Belgijci so v skupini E po porazu proti Slovaški (0:1) premagali Romunijo (2:0) in remizirali z Ukrajino (0:0).

Francija se bo v petkovem četrtfinalu v Hamburgu merila z zmagovalcem drugega današnjega dvoboja med Portugalsko in Slovenijo, ki se bo v Frankfurtu pričel ob 21. uri.

V prvem polčasu so bili nevarnejši Francozi, Belgijci so z izjemo nekaj minut sredi polčasa delovali precej nevidno, a je ostalo pri 0:0. Francozi so tudi v drugem delu imeli več priložnosti, nekajkrat pa so zapretili Belgijci, preden je tekmo odločil avtogol Jana Vertonghena, ki je žogo po strelu rezervista Randala Kola Muanija preusmeril v lastno mrežo.