[3137,2]
209919

Fortuna na spektakularni tekmi s hokejskim izidom ugnala Schalke (VIDEO)

26. 11. 2023, 12.22

Fortuna Dusseldorf je včeraj v 14. krogu 2. Bundeslige na svoji zelenici na spektakularni tekmi s 5:3 ugnala Schalke.

Domači so v prvem polčasu prikazali izjemno dominantno predstavo in s tremi doseženimi zadetki v razponu 13 minut kronali svojo premoč na igrišču. Za Fortuno so zadeli Vincent Vermeij v 13., Felix Klaus v 19. in še enkrat Vermeij v 26. minuti.

Po prvem delu je izgledalo, kot da je že vse odločeno, a Rudarji še niso rekli zadnje. V drugem polčasu, v katerem so gledalci na Merkur Spiel-Areni videli kar pet zadetkov, se je Schalkeju v 75. minut uspelo približati na zgolj gol zaostanka. Gostje so sicer do konca poskušali, vendar niso uspeli priti do izenačenja. Zadnji žebelj v krsto Schalkeja pa je v četrti minuti sodniškega dodatka po lepo izpeljanem protinapadu zabil Jona Niemec. Po 14. odigranih krogih je tako Fortuna s 24 točkami v drugi nemški ligi na tretjem mestu, medtem ko je Schalke z 11 manj 16.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več