[2]
229449

EURO: V skupini E vse reprezentance končale s 4 točkami, prvi Romuni, izpadli Ukrajinci

26. 6. 2024, 20.03

Nogometaši Slovaške in Romunije so se v 3. krogu predtekmovalne skupine E na evropskem prvenstvu v Nemčiji razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1). Obe ekipi sta si zagotovili izločilne boje, Ondrej Duda je v 24. minuti v Frankfurtu zadel za Slovake, iz enajstmetrovke je v 37. minuti izenačil Razvan Marin.

V edini predtekmovalni skupini na EP so imele pred tekmama 3. kroge vse ekipe po tri točke. Romunija je bila na čelu po zaslugi uvodne zmage nad Ukrajino s 3:0, ta je bila tako posledično zadnja. Druga je bila Belgija, ki je bila pred prvenstvom tudi v krogu favoritov za naslov.

Belgija je Romunijo z 2:0 premagala v drugem krogu, v katerem je z 2:1 Ukrajina ugnala Slovaško, ta pa je v prvem krogu z 1:0 presenetili Belgijo.

Zadnji tekmi v tej skupini sta bili pomembni tudi za Slovenijo zaradi njenega možnega tekmeca v osmini finala, na kar bo treba počakati še na večerni tekmi skupine F.

Čeprav je ekipama pred dvobojem ustrezal remi, pa sta Slovaška in Romunija prikazali borbeno predstavo, polno zanimivih akcij in priložnosti.