[4]
238041

Celjani za zmago v slovenskem derbiju alpske lige Jeseničanom nasuli kar šest zadetkov

10. 10. 2024, 22.02

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige v slovenskem obračunu premagali Sij Acroni Jesenice s 6:2.

Slovenski ekipi sta se prvič v sezoni pomerili med seboj v tem mednarodnem tekmovanju. Izhodišče so imeli sicer boljše Jeseničani, ki so do današnje tekme nanizali štiri zmage in še niso izgubili, Celjani pa so po drugi strani slabo začeli in šele pred nekaj dnevi prvič v novi sezoni zmagali.

A takrat so premagali Kiztbühel, vodilno ekipo lige, s 4:2, ta zmaga pa je bila tudi nekakšna napoved današnje tekme. Celjani so namreč slovenske tekmece premagali zanesljivo, po dveh tretjinah je bilo celo videti, da bodo železarji doživeli pravi polom, a so se nazadnje le rešili do znosnega poraza.

Za domače je ob koncu prve tretjine ob številčni prednosti prvi zadel Mikuš Mintautiškis, ta zadetek pa je bil potem le uvod v celjsko odlično nadaljevanje v drugi tretjini. V razmaku manj kot minute sta namreč v 22. in 23. zadela še Nik Grahut in Danil Carkovski. Gostje so imeli v tem delu dvakrat igralca več, a prednosti niso izkoristili.

V zadnji tretjini se je ponovil scenarij iz druge, le da za Celjane še bolj uspešno. Najprej je Jure Sotlar premagal Žana Usa za 4:0, zmedo v jeseniških vrstah pa so domači nato izkoristili še 12 sekund zatem še za peti gol Bruna Kureta.

Jeseničani so nato le strnili svoje vrste, v zadnji tretjini močno pritisnili proti Jakobu Brandnerju (na koncu je imel 32 obramb), dvakrat pa so ga tudi premagali. Najprej z igralcem več Maks Selan v 51. minuti, poldrugo minuto pozneje pa še Nejc Brus.

Jeseničani so kljub visokemu zaostanku tvegali brez vratarja že tri minute in pol pred koncem, kar pa je kaznoval Bohdan Panasenko za končnih 6:2.

Današnja tekma slovenskih klubov je štela dvojno, tudi za točke državnega prvenstva. V tem letos nastopa šest ekip (Olimpija Ljubljana, Sij Acroni Jesenice, RST Pellet Celje, Triglav Kranj, Slavija Junior in Maribor). Ljubljančani, ki nastopajo v ligi ICEHL, se bodo priključili šele v polfinalu, kamor bodo napredovale tudi prve tri od petih ekip rednega dela.

Na lestvici alpske lige so zdaj Jeseničani po prvem porazu peti z devetimi točkami, Celjani pa so skočili na sedmo, imajo dve točki manj ob tekmi več.

Naslednji tekmi bosta slovenski ekipi igrali v soboto, Jeseničani bodo gostili Cortino, Celjani pa gostovali pri Val Gardeni.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več