236524

Cedevita Olimpija sezono v ligi ABA odprla z bolečim porazom proti FMP-ju

23. 9. 2024, 08.24

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba izgubili z FMP z 62:75.

Košarkarji Cedevite Olimpije so s porazom začeli novo sezono v ligi Aba. Na gostovanju v Beogradu so morali priznati premoč FMP, ki je slavil s 75:62.

Poraz je dodatno skazila poškodba Žige Daneua v zaključku tekme, ki je pri posredovanju pod košem iz višine padel na glavo in obležal na parketu. Po daljši prekinitvi ga je zdravniška služba z nosili odpeljala v bolnišnico.

Ljubljančani, ki so sredi tedna prišli do prve lovorike v sezoni v slovenskem superpokalu, so v drugem polčasu doživeli pravi razpad sistema. Med 23. in 28. minuto so domači naredili delni izid 26:8 in po zaostanku ob polčasu za sedem točk prišli do prednosti 59:48. Pet minut kasneje je bilo že 68:48.

Cedevita Olimpija je v tretji četrtini dosegla zgolj osem točk, v drugih dvajsetih minutah pa jo je tekmec nadigral z 42:22.

Zasedba trenerja Zvezdana Mitrovića bo v sredo začela nastope v evropskem pokalu, uvodno tekmo bo igrala v Romuniji, naslednjo nedeljo pa bo v ligi Aba gostila ekipo iz Dubaja, ki je sezono začela doma z zmago proti aktualnemu prvaku lige Aba Crveni zvezdi. Ključno vlogo pri zmagovalcih je imel Klemen Prepelič s 16 točkami in 10 podajami.

Cluj – Cedevita Olimpija s studijskim programom ob 17.15 na Šport TV 1!

1

Bayern prvič v sezoni brez vseh točk, lekarnarji na Allianz Areni iztržili remi (VIDEO)...Več