[11]
114610

Čater najhitrejši Slovenec na drugem treningu smuka

11. 12. 2020, 14.50

Alpski smučarji so v Val d'Iseru opravili z drugim uradnim treningom pred nedeljskim smukom za svetovni pokal. Najhitrejši je bil Avstrijec Vincent Kriechmayr (2:06,09). Od Slovencev je bil na tem preizkusu proge najhitrejši Martin Čater s 23. mestom.

Drugi je bil Norvežan Aleksander Amodt Kilde (+0,66), tretji Italijan Matteo Marsaglia (+0,82). Zaostanek Čaterja je znašal 2,19 sekunde.

Boštjan Kline je bil tokrat 53. (+3,67), Klemen Kosi pa pri repu nastopajočih na 67. mestu (+6,44). Miha Hrobat ni nastopil.

Na prvem treningu je bil od Slovencev najhitrejši Kline, ki je končal na devetem mestu. Kline je za v četrtek najhitrejšim Norvežanom Kildejem zaostal 1,33 sekunde, za Francozoma Nilsom Allegrejem in Johanom Clareyjem, ki sta bila drugi in tretji, pa 57 oziroma 35 stotink sekunde. Čater je bil 22. z zaostankom 2,12 sekunde, Klemen Kosi 51. s 3,32 sekunde zamude, Miha Hrobat pa treninga ni končal.

Prvi tekmi sezone v hitrih disciplinah bosta v soboto in nedeljo z začetkoma ob 10.30.

Francoski organizatorji so se tik pred zdajci odločili za spremembo tekmovalnega sporeda, upoštevajoč najnovejšo vremensko napoved. V soboto bo najprej na sporedu superveleslalom, v nedeljo pa bo sledil še smuk.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več