[3137,2]
143165

Bundesliga: Kampl brez razloga za veselje proti nekdanjim

26. 11. 2021, 10.30

Zadnja tekma trinajstega kroga nemške Bundeslige je na sceni imela slovenskega predstavnika Kevina Kampla. Vezist Leipziga je igral proti svoji preteklosti, Leverkusen pa je bil na koncu boljši s 3:1. Na vrhu pred derbijem med Borussio in Bayernom, ki prihaja naslednji teden, ostaja točka razlike, saj sta oba kluba zmagala. Izgubil je Freibrug, ki zdaj ni več na tretjem mestu prav zaradi polnega izkupička Leverkusna.

V zadnji današnji tekmi je imel Bayer priložnost, da bi z zmago prehitel Freiburg in se prebil na tretje mesto. Priložnost je bila toliko večja, ker je Leipzig nastopil oslabljen, brez šestih igralcev, ki so bili pozitivni na testiranjih, tudi brez Yussufa Poulsena. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je tokrat dobil tudi kapetansko vlogo, prvič po aprilu 2019, igral pa je do 73. minute.

A na igrišču so gostje prevladovali, v prvem delu sta v polno zadela Moussa Diaby in Florian Wirtz. Za kanček upanja za domače je z znižanjem na 1:2 poskrbel Andre Silva v 62. minuti, že dve minuti zatem pa je Jeremie Frimpong poskrbel za novo trdnejše vodstvo lekarnarjev. Zadnjo priložnost, da bi iztržili kaj več, so imeli nogometaši Leipziga v 88. minuti, toda z bele točke je Dominik Szoboszlai zadel vratnico, od koder se je žoga odbila v vratarja Lukaša Hradeckega.

V popoldanski tekmi pa je Eintracht premagal Union Berlin; slednji bi prav tako lahko napredoval na lestvici, a je nazadnje brez novih točk ostal na šestem mestu. Osvojitev vsaj ene je gostom preprečil Evan Ndicka z zadetkom v 90. minuti.

V soboto sta dve izmed vodilnih ekip zmagali, ena pa ni bila uspešna. Bayern je imel precej težav s predzadnjo Arminio, a je nazadnje le zmagal tesno z 1:0, zadetek Leroya Saneja pa je obenem pomenil tudi nov rekord v nemškem nogometu – s 102. zadetkom v ligi v koledarskem letu je Bayern presegel dosedanji najboljši dosežek Kölna (101) iz leta 1977.

Drugouvrščena Borussia je ohranila le točko zaostanka pred medsebojnim obračunom naslednji teden, potem ko je v gosteh premagala Wolfsburg s 3:1. Freiburg pa je klonil proti Bochumu z 1:2.

V preostalih tekmah je Hoffenheim zadnjo ekipo Greuther Fürth premagal s 6:3, Köln je Borussio Mönchengladbach premagal s 4:1, berlinska Hertha in Augsburg pa sta igrala 1:1. Stuttgart je že v pretek premagal Mainz z 2:1.

Bayern ima na prvem mestu zdaj 31 točk, Borussia Dortmund na drugem 30, tretji je po novem Bayer Leverkusen s 24, četrti pa Freiburg z 22.

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več