[3137]
203956

Bundesliga: Bayer z zmago ujel Bayern na vrhu lestvice, med Eintrachtom in Freiburgom brez zadetkov

22. 9. 2023, 14.47

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so se po današnji domači zmagi nad Heidenheimom s 4:1 v 5. krogu nemškega prvenstva po številu točk izenačili z vodilnim Bayernom iz Münchna. Obe ekipi imata na vrhu razpredelnice po 13 točk.

Za lekarnarje, ki so sredi tedna na uvodni tekmi evropske lige visoko premagali švedski Häcken s 4:0, je na današnji tekmi bundeslige dva gola dosegel Nigerijec Victor Boniface. Prvega v deveti minuti iz igre, drugega pa 74. minuti z 11-metrovke.

Za izbrance španskega strokovnjaka Xabija Alonsa sta zadela še Jonas Hofmann v 63. in Maročan Amine Adli v 82. minuti, za novince na prvoligaški sceni iz Heidenheima pa je edini gol dosegel Eren Dinkci v 58. minuti.

Bayern je v soboto visoko premagal Bochum s 7:0, Leipzig, kjer igrata Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl, pa je v gosteh ugnal Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0. Šeško je igral do 70. minute, ko ga je zamenjal Timo Werner, strelec edinega gola v 75. minuti, medtem ko je Kampl odigral celo tekmo.

Borussia iz Dortmunda je premagala Wolfsburg z 1:0, Augsburg je za prvo zmago v sezoni ugnal Mainz z 2:1, Union Berlin, ki letos nastopa tudi v ligi prvakov, pa je doživel že tretji poraz in zdrsnil na deveto mesto. Werder je bil boljši od Kölna z 2:1, Stuttgart pa je že na petkovi uvodni tekmi kroga premagal Darmstadt s 3:1.

Na drugi nedeljski bundesligaški tekmi, ki sta jo odigrala Eintracht Frankfurt in Freiburg, pa gledalci niso videli zadetkov. Moštvi sta se razšli z najbolj nepopularnim izidom 0:0.

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več