[3137,2]
144421

Bundesliga: Bayern od zaostanka do zmage, Borussia pa le remija

10. 12. 2021, 21.10

Nogometaši v Nemčiji so v nedeljo dokončali 15. prvenstveni krog. Potem ko je vodilni Bayern že v soboto dosegel novo zmago in povišal vodstvo na lestvici, je v nedeljo tretji Bayer Leverkusen izgubil proti Eintrachtu z 2:5. Na drugi nedeljski tekmi pa je zadnjeuvrščeni Greuther Fürth dosegel sploh prvo zmago v sezoni, z 1:0 je premagal Union Berlin.

Bayer je pred tekmo na lestvici za Bayernom zaostajal deset točk in zaostanek je ostal enak tudi po njej.

Nedeljsko tekmo je Bayer sicer odlično začel in napovedal festival golov, ki pa se je zanj slabo končal. Po zadetkih Patrika Schicka v peti in 22. minuti je povedel z 2:0, a sta bila to tudi edina zadetka lekarnarjev. Domači so najprej izenačili po golih Jesperja Lindströma in Tute, v drugem polčasu pa so se dokončno razleteli po igrišču. Bayer ni mogel ustaviti naleta domačih, ki so med 50. in 76. minuto dosegli še tri gole (Djibril Sow, Kristijan Jakić, Evan Ndicka) za pomembno zmago za preboj v zgornjo polovico lestvice.

Union Berlin pa je gostoval pri edini ekipi brez zmage v sezoni. A so prav Berlinčani postali tisti, ki so omogočili Fürthu prvo slavje in sploh prvo domačo zmago v bundesligi. Za prve tri točke na dosedanjih 23 domačih tekmah (bavarska ekipa šele drugič igra v elitni konkurenci) je poskrbel Havard Nielsen.

Nogometaši Bayerna so z nekaj težavami v soboto proti Mainzu prišli do nove zmage z 2:1, po zaostanku v prvem polčasu sta preobrat zrežirala Kingsley Coman in Jamal Musiala.

Dortmundčani so si privoščili spodrsljaj, na tekmi proti Bochumu so imeli terensko premoč, a brez učinka. En gol so jim zaradi prepovedanega položaja razveljavili, do točke so po zaostanku prišli z zadetkom Juliana Brandta v 85. minuti.

Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl odigral vso tekmo, pa je visoko s 4:0 premagal Gladbach. Freiburg je gostil Hoffenheim in po prejetem golu v zadnji minuti izgubil z 1:2. Hertha je z 2:0 premagala Arminio Bielefeld, Wolfsburg pa je z 0:2 klonil proti Stuttgartu, že v petek je Köln doma izgubil z Augsburgom z 0:2.

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več