[3137]
168239

Bundesliga: Razpoloženi Sommer preprečil veselje Bayerna, Werder in Frankfurt uprizorila golijado

26. 8. 2022, 22.27

Četrti tekmovalni konec tedna med nemško elito je bil odprt s petkovo tekmo v Freiburgu, kjer je gostoval Bochum. Slednji je pretekli konec tedna na domačem stadionu utrpel poraz proti prvaku Bayernu s kar 7:0, tokrat pa so modri ostali praznih rok zaradi minimalnega poraza z 1:0. Mož odločitve v korist Freiburga je bil Vincenzo Grifo. Sobotni program je prinesel šest tekem, med katerimi je bil tudi derbi vodilnih.

Anthony Modeste je Borussii prinesel zmago na gostovanju v prestolnici že v prvem polčasu. Kar precej se je za tri točke namučil tudi Hoffenheim, rutinirano zmago pa je na gostovanju pri Mainzu slavil Bayer. Slednji je bil s tremi zaporednimi porazi razočaranje uvoda v letošnjo sezono, s tremi točkami pa si je pričel tlakovati pot v boljše tekmovalno obdobje.

Kevin Kampl je doma premagal ‘volkove’, Schalkeju pa bo potrebno še precej kondicije, če bo želel konkurirati ekipam med nemško elito. Doma je doživel pravi polom proti berlinskemu Unionu.

V derbiju vodilnih nismo videli zmagovalca. Bayern je imel praktično celotno srečanje niti igre v svojih nogah, vendar je Borussia v prvem polčasu uspela kaznovati vse zgrešene priložnosti domačih. Iz številnih ofenziv so v nadaljevanju Bavarci zasluženo prišli do izenačenja, ne pa tudi do zmage. Izjemno razpoloženi švicarski vratar Yann Sommer je bil z izvrstnimi obrambami glavni krivec, da je Borussia še drugič zapored ostala neporažena na Allianz Areni ter brez poraza na začetku letošnje sezone.

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več