[3137]
184367

Bundesliga: Trojno točkovno izenačenje na prvem mestu

19. 2. 2023, 19.22

V nemški nogometni ligi so se po 21. krogu karte na vrhu pomešale in zdaj imajo kar tri ekipe enak izkupiček 43 točk. Najbolj zadovoljni so lahko v Dortmundu, saj so po današnji zmagi s 4:1 proti Herthi ujeli Bavarce, medtem ko je berlinski Union igral le 0:0 z zadnjim Schalkejem in zapravil priložnost, da bi bil sam na prvem mestu.

Vrata tekmecem so nogometaši münchenskega Bayerna odprli kar sami. V soboto so doživeli šele drugi poraz v sezoni, v gosteh so izgubili proti Borussii Mönchengladbach z 2:3. Na gostovanju pri prejšnji ekipi novega prvega vratarja Yanna Sommnerja se je prvakom zalomilo že na začetku po rdečem kartonu Dayota Upamecana v osmi minuti. Domači so to izkoristili, zadeli so Lars Stindl, Jonas Hofmann in Marcus Thuram. Bayernova zadetka Erica Maxima Choupo-Motinga in Mathysa Tela, ki je le kozmetično popravil končni izid v sodnikovem dodatku, pa sta bila tokrat premalo.

Prav tako že v soboto je Leipzig, pri katerem je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl igral od 88. minute, premagal Wolfsburg s 3:0.

Danes sta igrali še ekipi, ki bi lahko Bayrnovo ničlo dobro izkoristili. Porurci so delo opravili zelo dobro, precej manj pa Berlinčani. Dortmund je s 4:1 odpravil predzadnjo berlinsko Hertho, ki je sicer takoj po začetku drugega dela zapretila in znižala na 1:2. A dva hitra gola v prvem delu (Donyell Malen, Karim Adeyemi) ter nato še dva v zadnji četrtini tekme, ko sta zadela domača veterana Julian Brandt in Marco Reus, sta bila dovolj za tri točke in skok na drug mesto.

Union je imel na papirju lahko delo, toda učinka na igrišču ni bilo. Proti Schalkeju, ki za rešilnim 16. mestom zaostaja šest točk, je prvič v koledarskem letu ostal brez polnega izkupička. Schalkeju pa je osvojena točka pomenila veliko, obenem pa je ekipa iz Gelsenkircha poskrbela še za svojevrsten rekord v ligi: kot prva ekipa doslej je namreč na štirih zaporednih tekmah igrala 0:0. Obenem pa je še na 38 tekem podaljšala niz čakanja na zmago v gosteh.

Na vrhu so tako Bayern, Borussia in Union s po 43 točkami, a imajo branilci naslova najboljšo razliko v zadetkih (+40, Dortmund +17, Union pa +11). Četrti je Freiburg s 40, peti pa Leipzig z 39.

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več