[3137,2]
150666

Bundesliga: Lewandowski prebudil Bayern, Borussia odgovorila s šestimi

18. 2. 2022, 10.50

Tekmeca z vrha nemške lige sta po današnjih tekmah 23. kroga spet na šestih točkah razlike. Bayern je po začetnih težavah danes s 4:1 premagal zadnjeuvrščeni Greuther Fürth, še bolj prepričljiva je bila Borussia Dortmund, ki je Borussio Mönchengladbach premagala kar s 6:0.

Vodilni Bayern je pričakovano premagal zadnjeuvrščeno moštvo Greuther Fürth, a pot do zmage ni bila enostavna. Po zaostanku z 0:1 v prvem polčasu so Bavarci v drugem zadeli štirikrat in zmagali s 4:1. Prvi zvezdnik Robert Lewandowski je zrežiral preobrat z zadetkoma v 46. in 82. minuti, domačim pa je z avtogolom pomagal še Sebastian Griesbeck, v sodnikovem dodatku je zadel še Eric Maxim Choupo-Moting.

Za Poljaka sta bila današnja gola že 27. in 28. v sezoni, kar je največ v zgodovini lige po 23 krogih. V prejšnji sezoni je Lewandowski končal pri rekordnih 41 zadetkih v bundesligi.

Precej manj naporno pot do zmage je ubral Dortmund. Gladbach je zdržal le slabe pol ure, nazadnje pa dobil kar pol ducata golov. Načel ga je Marco Reus, ta igralec je zadel še enkrat v 82. minuti, vmes pa so za rumeno-črne zadeli še Donyell Malen, Marius Wolf in Youssoufa Moukoko. V zadnji minuti pa je najstrožjo kazen izkoristil Emre Can.

Bayern ima zdaj 55 točk, Dortmund pa 49. Že precej oddaljen je tretji Bayer Leverkusen z 41, potem ko je v petek izgubil z Mainzem z 2:3. Freiburg je v gosteh z 2:1 premagal Augsburg, Hoffenheim pa je bil prav tako z 2:1 uspešen pri Wolfsburgu. Oba kluba sta se tako na lestvici s 37 točkami približala Leverkusnu.

Armina Bielefeld je berlinski Union premagala z 1:0, Stuttgart in Bochum sta igrala 1:1, Köln je z 1:0 premagal Eintracht.

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več