[3137]
206581

Bundesliga: Vodilna moštva lige brez spodrsljaja, Bayer ostaja prvi

21. 10. 2023, 20.20

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna in Stuttgarta bodo tudi po 8. krogu nemške lige na vrhu lestvice. Vodilni Bayer je danes z 2:1 zmagal v Wolfsburgu, Stuttgart pa s 3:0 pri Unionu Berlinu. Uspešen je bil tudi Leipzig, ki je s 3:1 slavil v Darmstadtu.

Leipzig, ki je na petem mestu lestvice, je tokrat igral brez Benjamina Šeška, zato pa je celoten obračun igral Kevin Kampl. On in soigralci so prišli do 17. točke, potem ko sta zadela Lois Openda v prvi, Emil Forsberg v 24. in še enkrat Openda v 72. minuti.

Vodilni Bayer, ki ima 22 točk oziroma pet več od Leipziga, je zmagoviti gol dosegel v 62. minuti, strelec je bil Alejandro Grimaldo, podajalec pa Jeremie Frimpong, strelec prvega zadetka na tekmi.

Točko manj od zasedbe iz Leverkusna ima Stuttgart, ki v tej sezoni leti na krilih Serhouja Guirassyja. Ta je danes dosegel že svoj 14. zadetek v sezoni in je prepričljivo prvi strelec lige. Ob njem sta za goste zadela še Silas Katompa Mwumpa in Deniz Undav.

S 3:1 je v gosteh pri Hoffenheimu zmagal Eintracht Frankfurt, Freiburg pa je doma z 2:1 ugnal Bochum. Ta je ob Mainzu in Kölnu še edini brez zmage.

Bayern je v zadnji sobotni tekmi v gosteh s 3:1 premagal Mainz. V nedeljo pa Köln doma s 3:1 Borussia Mönchengladbach.

V petek pa je Borussia Dortmund z 1:0 odpravila Werder Bremen in je z 20 točkami le za vodilnima.

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več