[3137,2]
152676

Bundesliga: Oslabljena Borussia z minimalno zmago znižala zaostanek za Bayernom

12. 3. 2022, 21.05

Nogometaši Borussie so kljub številnim odsotnostim v kadru uspeli streti Arminio in tako so rumeno-črni vzeli Bayernu dve točki v dirki za naslov prvaka. S tekmo manj so zdaj na -7. Poleg tega jih je razveselil tudi poraz Leverkusna s Kölnom, lekarnarji na tretjem mestu imajo osem točk zaostanka. Zadnja tekma kroga se je končala s sedmimi zadetki, šest od tega v mreži Greutherja.

Dortmund je slavil težje od pričakovanj. Proti 15. ekipi nemškega prvenstva je edini zadetek na tekmi dosegel Marius Wolf v 21. minuti. Do konca tekme sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti za dosego zadetka, a se izid naposled ni več spremenil.

Bayern ima tako po drugem zaporednem neodločenem izidu, v tem krogu je v soboto igral 1:1 proti Hoffenheimu, na vrhu razpredelnice 60 točk, Dortmundčani pa jih imajo 53, a morajo odigrati še prestavljeno tekmo 25. kroga proti Mainzu v gosteh. Ta bo na sporedu v sredo.

Na tretjem mestu bo po 26. krogu s 45 točkami ostal Bayer Leverkusen, a je zamudil priložnost, da bi se odlepil zasledovalcem. Doma so namreč farmacevti izgubili proti Kölnu. Edini zadetek je v 67. minuti dosegel Kingsley Schindler.

Najvišjo zmago kroga pa je zabeležil Leipzig. Brez Kevina Kampla so Biki s kar 6:1 odpravili Greuther, ki je sicer povedel z 1:0. Leipzig si na lestvici deli četrto mesto s Freiburgom in Hoffenheimom.

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več