[3137]
145343

Bogati biki v vse večjih težavah: Ključna figura ekipe odsotna več mesecev

20. 12. 2021, 09.56

V predprazničnem vikendu je bila na nemških nogometnih zelenicah sklenjena prva polovica prvenstva v Bundesligi. Po sedemnajstih odigranih srečanjih je pričakovano na vrhu Bayern, ki brani naslov, med največja razočaranja pa brez dvoma spada RB Leipzig.

Bavarski ponos, ki brani naslov prvaka, ima na vrhu 43 točk in ima kar 9 točk več od zasledovalcev iz Dortmunda. Na presenetljivo visokem tretjem mestu je Freiburg, ki ima pri 29 točkah eno več od Bayerja iz Leverkusna in Hoffenheima.

Med največja razočaranja spadajo Borussia iz Monchengladbacha (14. mesto), Wolfsburg (13. mesto) ter rdeči biki iz Leipziga, ki so samo na desetem mestu. Še vedno aktualni podprvaki so daleč od pričakovanega boja za mesto v ligi prvakov, Kevin Kampl in soigralci pa so tudi v zadnjem krogu doživeli neprijetno presenečenje.

Na domačem stadionu so gostili skromno Arminio, ki zaseda predzadnje mesto na lestvici, a tudi zasedba iz Bielefelda je bila za bogataše prevelik zalogaj. Gostje so slavili z 2:0, težave domačega moštva pa so postale izdatnejše že v 7. minuti, ko je zaradi poškodbe igrišče zapustil kapetan Emil Forsberg.

Tridesetletni Šved je ena ključnih figur moštva, zadnje informacije pa razkrivajo, da bo zaradi poškodbe stegenske mišice odsoten najmanj dva meseca.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več