[3137,2]
153515

Bochum: ”Osramočeni smo zaradi butaste poteze našega navijača!”(VIDEO)

19. 3. 2022, 11.23

Teden, v katerem so se na stadione v polnem obsegu vrnili navijači, se je za nemške ljubitelje nogometa začel na najslabši možen način. Otvoritveni obračun 27. kroga Bundeslige med Bochumom in Borussio iz Mönchengladbacha je zaznamoval incident, ki se je zgodil v 69. minuti srečanja. Tedaj je eden izmed domačih navijačev v stranskega sodnika vrgel plastični kozarec za pivo.

Tekma je bila dve minuti kasneje zaradi varnostnih pomislekov prekinjena. Takoj po zaustavitvi obračuna so na družabnih omrežjih sledile številne ostre obsodbe incidenta. Da imajo ničelno tolerance do nasilja so še posebej jasno izrazili pri vodstvu Bochuma. Takoj po prekinitvi obračuna so na uradnem Twitter profilu kluba objavili opravičilo stranskemu sodniku Christianu Gittelmannu, ki je bil žrtev napada. ‘’Lahko se zgolj opravičimo stranskemu sodniku Christianu Gittelmannu. Zelo smo osramočeni zaradi butaste poteze našega navijača.’’

Zaenkrat še ni znano ali bomo priča nadaljevanju obračuna. Izključen ni niti poraz Bochuma za zeleno mizo. To namreč ni prvi incident, v katerega so bili v letošnji sezoni vpleteni navijači Bochuma. Domačini so sicer ob prekinitvi zaostajali z 2:0.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več