[2]
230162

Argentina v polfinalu Cope, junak ponovno Martinez

5. 7. 2024, 09.07

Nogometaši Argentine so naredili nov korak k obrambi naslova prvaka na južnoameriškem prvenstvu. V četrtfinalu v Houstonu so po hudem boju šele po streljanju enajstmetrovk s 4:2 ugnali Ekvador. Zvezdnik Lionel Messi, ki je zadnjo tekmo skupinskega dela proti Peruju zaradi poškodbe noge izpustil, je kot prvi svojo enajstmetrovko zastreljal.

Argentinci, znani pod vzdevkom albiceleste (belo-modri), so tekmo začeli po načrtih in zvezdnik Manchester Uniteda Lisandro Martinez je branilcem naslova v 35. minuti s strelom z glavo zagotovil vodstvo. A izbrana vrsta selektorja Lionela Scalonija prednosti ni obdržala.

Enner Valencia, ki kruh služi v Braziliji, je imel prvi priložnost za izenačenje, a v 61. minuti zapravil enajstmetrovko, v sodnikovem dodatku pa je Kevin Rodriguez (Union St. Gilloise/Belgija) vendarle izenačil. Vsekakor je bilo izenačenje tudi manjše presenečenje, saj je Argentina dobila vse tekme rednega dela brez prejetega zadetka.

Polfinalni nasprotnik Argentine, ta je s 15 naslovi rekorder Cope Americe, bo zmagovalec dvoboja med Kanado in Venezuelo, ki se bosta v soboto pomerila v Arlingtonu.

Ekvador pa še kar čaka veliki uspeh na domačem prvenstvu. Edini naslov na tekmovanju, kjer kot gostje nastopajo tudi ekipe Srednje- in Severne Amerike ter Karibov, je ekipa tricolorjev osvojila leta 2021.

Preostala četrtfinalna para letošnjega tekmovanja sta Kolumbija – Panama ter Brazilija – Urugvaj.

1

Visoka zmaga Slovenije za polfinale kvalifikacijskega turnirja (VIDEO)...Več

2

Dončić po zmagi nad Novo Zelandijo: Zafrknil sem, ker nisem dal trojke, bili bi prvi (VIDEO)...Več

3

Sekulić po uvrstitvi v polfinale: Bili smo stisnjeni v kot, naši fantje so dobro odreagirali (VIDEO)...Več