211604

Ali se Šešku nasmiha priložnost v začetni enajsterici Leipziga?

Avtor: Lamin Diallo
13. 12. 2023, 15.14

Šeškov Leipzig si je v letošnji sezoni že zagotovil nastopanje v spomladanskem delu Lige prvakov. Biki imajo na drugem mestu pred zadnjo tekmo skupinskega dela proti moštvu Young Boys pred slednjim 5 točk prednosti. To bi lahko pomenilo, da bo trener Marco Rose priložnost ponudil tudi mlademu Slovencu, ki se je v letošnji sezoni že izkazal, a priložnost dobiva predvsem s klopi.

Na zadnjem srečanju Lige prvakov so Biki proti Manchester Cityju zapravili prednost dveh zadetkov in na koncu izgubili s 3:2. Za Leipzig je dvakrat v polno meril Loïs Openda, ki je letos v izvrstni formi in posledično eden glavnih razlogov, da mladi napadalec Šeško priložnost dobiva predvsem s klopi.

Triindvajsetletni Belgijec je v tej sezoni v vseh tekmovanjih na dvaindvajsetih srečanjih dosegel štirinajst zadetkov. Šeško je na devetnajstih nastopih v polno meril šestkrat. Pri tem je pomembno izpostaviti, da je Openda v letošnji sezoni na zelenici preživel skoraj trikrat več minut kot njegov mlajši soigralec Šeško. Natančneje povedano, Openda je v polno meril vsakih 118 minut, medtem ko se je Šeško zadetka veselil vsakih 100 minut.

Razplet današnjega srečanja Lige prvakov pa bi lahko vplival tudi na postavitev trenerja Roseja v 15. krogu Bundeslige. Biki bodo v soboto namreč gostili neugodni Hoffenheim, ki je letos v gosteh izgubil le enkrat, in namreč v 14. krogu proti Monchengladbachu. Obe srečanji Leipziga pa bosta zagotovo priložnost za Šeška, da svoje razmerje med odigranimi minutami in doseženimi zadetki še izboljša. Pa čeprav morda le s klopi.

Srečanje med Leipzigom in Hoffenheimom bo na sporedu v soboto ob 18:25 na našem prvem programu.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več