214409

Ali lahko Sancho v Dortmundu obudi svojo kariero?

Avtor: Šport TV
15. 1. 2024, 13.10

Nekdanji Rdeči Vrag Jadon Sancho je na svoji prvi tekmi po vrnitvi v Nemčijo vpisal asistenco. Četa Edina Terzića je prekinila niz osmih tekem brez zmage.

Anglež se je po treh letih vrnil v Nemčijo in takoj pokazal česa je zmožen. Borussija je suvereno premagala Darmstadt z rezultatom 0 – 3, Sancho pa je prispeval asistenco. Svojo prvo tekmo po vrnitvi je sicer začel na klopi. Na teren je vstopil v 55. minuti, ko je zamenjal rojaka Bynoe-Gittensa. Bivši član Manchester Uniteda ni potreboval dolgo, da je na tekmi pustil svoj pečat. V 77. minuti je lepo podal Marcu Reusu, ki je rezultat povišal na 0 – 2.

Sancho je leta 2017 v Dortmund prišel iz Anglije kjer je igral za mladinsko ekipo Manchester Citya. V štirih letih je za črno-rumene zbral sto pet nastopov, vpisal pa osemintrideset zadetkov in dvainpetdeset asistenc. S svojimi predstavami si je leta 2018 priigral debi v angleški članski reprezentanci. V Borussiji je odlično sodeloval z Erlingom Haalandom, ki se je leto za Sanchom prav tako preselil v Anglijo.

Z odlično igro v Nemčiji pa je vzbudil zanimanje številnih evropskih velikanov. Na koncu se je odločil za prestop v Manchester United, ki je zanj odštel petinosemdeset milijonov evrov. Vendar v angleški Premier Ligi ni nadaljeval svoje izredne forme. V treh sezonah je za Rdeče Vrage zbral le dvanajst golov in šest asistenc.

Njegovo kariero v Angliji pa je najbolj zaznamoval nizozemski strateg Erik Ten Hag, ki je v klub prišel leto za Sanchom. Njuno sodelovanje je bilo v prvi sezoni uspešno saj je United osvojil ligaški pokal, na lestvici pa je zasedel tretje mesto, ki jim je zagotovilo mesto v Ligi Prvakov. To sezono pa Rdečim Vragom ne kaže tako dobro.

Del odgovornosti pa gre pripisati tudi Sanchu, ki je zbral le tri nastope. Ten Hag je podal izjavo, da je Angleža iz ekipe odstranil zaradi njegovega slabega odnosa. Očital mu je tudi večkratno zamujanje na trening in nespoštovanje trenerja. Sancho je to sicer zanikal vendar mu to ni pomagalo. Nizozemec naj bi od njega zahteval opravičilo, ki pa ga ni dobil.

Tudi zato se je krilni napadalec v zimskem prestopnem roku vrnil v Nemčijo. Trenutno gre za polletno posojo, bo pa imel nemški klub na koncu sezone možnost odkupiti Sancha. Tako da se zna zgoditi, da bomo Angleža tudi naslednjo sezono gledali v barvah Borussije Dortmund.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več