238415

Ademar Leon prepričljivo boljši od Velenja

Avtor: Urban Kolman
15. 10. 2024, 22.31

Rokometaši velenjskega Gorenja so v drugem krogu skupinskega dela evropske lige v Španiji izgubili proti Ademarju iz Leona s 24:32 (10:14). Velenjska ekipa bo v naslednjem krogu (22. oktober) gostila švicarski Kriens iz Luzerna.

Slovenski prvak iz Velenja je po domačem remiju proti danskemu Gudmeju na drugem dvoboju v Španiji moral priznati premoč Ademarju iz Leona. Na drugi tekmi skupine A je Gudme premagal Kriens z 39:36.

Po dveh tekmah vodi Gudme s tremi točkami, Kriens in Ademar sta zbrala dve, Gorenje Velenje pa eno točko. V glavni del tekmovanja bosta napredovali najboljši dve ekipi, tretje- in četrtouvrščena bosta izpadli.

Rokometaši iz Šaleške doline so bili večino dvoboja v podrejenem položaju. Na začetku tekme so zaostali za pet golov (1:6), tega primanjkljaja v zadetkih pa v nadaljevanju nikakor niso mogli nadoknaditi.

“Žarek upanja” je posijal v končnici prvega polčasa, ko so se približali na tri gole (10:13), a že uvod v drugi polčas je pokazal, da je šlo le za “preblisk”. Ademar jim je že v 43. minuti ušel na deset golov (14:24) in jasno je bilo, da bosta točki ostali v Španiji.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s petimi goli, Urban Pipp, Vlado Matanović in Tine Poklar so dosegli po tri zadetke.

1

Zmaji letos zagotavljajo spektakel: Ljubljančani zabijali in podarjali “banane” (VIDEO)...Več

2

Napoved tedna: Vse oči uprte v debi Boštjana Cesarja na mariborski klopi (VIDEO)...Več