Nogometaši Celja so po zasluženem premoru začeli priprave na novo sezono, v kateri jih čaka zahtevna naloga. Grofje bodo branili naslov državnih prvakov, ob tem pa jih čakajo tudi evropski izzivi. Pred pomembnim poletjem sta o pričakovanjih spregovorila Svit Sešlar in Mario Kvesić, dva izmed ključnih posameznikov celjske zasedbe.
Sešlar, ki se je v knežje mesto vrnil pred začetkom drugega dela minule sezone, je hitro postal eden najpomembnejših členov ekipe. Na 20 tekmah v vseh tekmovanjih je dosegel 11 zadetkov in dodal sedem asistenc. Pred novo sezono poudarja, da se Celjani ne smejo zadovoljiti z doseženim.
VIDEO: Sešlar ob začetku priprav
”Vedno se je lepo vrniti po pavzi. Vemo, da igramo zato, ker radi igramo nogomet. Te pavze, 14 dni ali en mesec, so za nas zelo dolge. Tisti teki, priprave na suho, ki jih delamo doma, individualni programi, niso tisto, kar si želimo. Lepo je videti soigralce in nove obraze, zato je treba čim prej začeti na igrišču, da se začnemo spoznavati. Sezona se hitro začne in morali se bomo hitro vklopiti z novimi igralci, nadgraditi, kar smo delali prej, in trenirati. Vemo, kakšni so cilji kluba.”
VIDEO: Sešlar o novi evropski kampanji
”Jasno je, da to niso nekakovostne ekipe. Biti prvak kjerkoli pomeni, da moraš imeti kakovostno ekipo. To smo opazili tudi na svetovnem prvenstvu, vsi na svetu že igrajo nogomet. Če niso izvrstni tehnično, se znajo vsaj dobro braniti. Lahko smo zadovoljni z žrebom, dobili bi lahko tudi težje nasprotnike, a jih vsekakor ne podcenjujemo.”
VIDEO: Sešlar o branjenju naslova
”Zagotovo bo težje kot lani. Težko je pričakovati, da bi dve sezoni zapored na takšen način, s takšno razliko, prišli do naslova. Zdaj je jasno, da se je Maribor okrepil z Zahovićem, pripeljali so trenerja, ki pozna ligo, jasno so dali vedeti, da imajo višje cilje kot lani, in tudi Olimpije ne pričakujem tako nizko. Liga bo zahtevna, gledati moramo nase in dati svoj maksimum. Za biti prvi imamo še vse v svojih rokah. Če zmagamo vse, smo prvaki.”
Podobno razmišlja tudi Mario Kvesić, najboljši asistent lanske sezone Prve lige Telemach. Izkušeni vezist se zaveda, da bo vloga aktualnega prvaka od Celjanov zahtevala še večjo mero odgovornosti, zbranosti in lakote po uspehu.
VIDEO: Kvesić ob začetku priprav
”Srečen sem, da ponovno vidim svoje soigralce ter spoznam nove, ki so prišli in še pridejo. Mislim, da moramo vsi dati vse od sebe, da se tudi oni čim prej vklopijo.”
VIDEO: Kvesić o kvalifikacijah za Ligo prvakov
”Zagotovo je to velika priložnost in upam, da se vsi tega zavedamo. Najbolj važno je, da pozabimo, kar smo naredili do zdaj. Zadnjih nekaj let smo imeli dobre rezultate tako doma kot v Evropi, a tu je nova sezona. Vse se začenja znova in potrebnega bo precej odrekanja, da ponovimo ali celo izboljšamo rezultate.”
Celjane tako čaka intenzivno pripravljalno obdobje, v katerem bo moral trener Vitor Campelos ekipo čim hitreje pripraviti na domače in evropske obveznosti. Grofje so v zadnjih sezonah zgradili zmagovalno miselnost, zdaj pa bo glavni izziv dokazati, da so sposobni uspehe tudi ponavljati.
Foto/video: Šport TV