Hidracijski premori na svetovnem prvenstvu še naprej burijo duhove. Nezadovoljstvo z njimi je izrazilo že cel kup trenerjev in igralcev med njimi tudi kapetan Nizozemske Virgil van Dijk. V zadnjih dneh proti njim nastopajo tudi navijači, ki premore aktivno izžvižgajo. Van Dijku in druščini pa se je pridružil tudi selektor Urugvaja Marcelo Bielsa, ki se na tiskovni konferenci ni zadržal pri kritiki.
Izkušeni Argentinec je bil oster in povedal, da premori nimajo pozitivnih učinkov, in dodal: “Igranje štirih četrtin namesto dveh polčasov spreminja koncept, ki je bil kulturno oblikovan za razlago nogometa. Nič ne doda, veliko pa odvzame.”
“Ko so tekme razdelili na štiri četrtine, niso razmišljali o učinku, ki bi ga lahko imel na tisto, zaradi česar je nogomet postal šport, ki pritegne ljudi, temveč o drugačni vrsti posledic, o katerih niti ne razpravljam niti ne analiziram. Pred to odločitvijo je imel nogomet eno značilnost, zdaj pa drugo. Ljudje se zaljubijo v igro zaradi njenih značilnosti.”
Vse skupaj je primerjal tudi z uvedbo VAR-a: “Seveda tehnologijo, kot je VAR, lahko pohvalimo in cenimo. Tehnologija ponuja več priložnosti. Obstaja še en namen odmorov in sklepi, ki jih tukaj delam, niso ravno moji. Tudi jaz se strinjam s tem, kar slišim.”
Foto: Sportida.com